Asociacione kolektive të autorëve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Asociacione kolektive do të thotë asociacionet e formuara në pajtim me pjesën IV, për të kryer aktivitetet e administrimit të të drejtave të autorit.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJIN TË DREJTAT E AUTORIT DHE TË DREJTAT E TJERA TË PËRAFËRTA Në amëzën assembly-kosova.org Arkivuar 29 shtator 2007 tek Wayback Machine