Athiqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Athiq
Αθίκια
Fshat
Vendndodhja
Athiq is located in Greqia
Athiq
Athiq
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Peloponez
Qarku Korint
Komuna Korint
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 267 m (m.n.d.)
Koordinatat 37° 49′ 7″ Veri

22° 55′ 36″ Lindje

Popullsia 1834 banorë (2011)

Athiq[1] (greqisht: Αθίκια/Athíka) është fshat në qarkun i Korintit, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 36.