Atropa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Atropa
Atropa belladonna
-
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Solanales
Familja: Solanaceae
Grupi: Atropa
Antarët
  • Helmarina
    • lat. Atropa belladonna
    • lat. Atropa mandragora
  • Helmarina
    • lat. Atropa belladonna
    • lat. Atropa mandragora
Helmarina
Helmarina

Lista e antarëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.