Atwood, Tennessee

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Atwood, Tennessee
Anglisht : Atwood, Tennessee
qytet
Vendndodhja
Atwood, Tennessee is located in SHBA
Atwood, Tennessee
Atwood, Tennessee

Koordinatat: 35°58′47″V 88°40′3″P / 35.97972°V 88.66750°P / 35.97972; -88.66750

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Tennessee
Qarku Carroll
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 938 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Themelimi 1941
Zona Kohore Central (CST)-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 38220
Prefiksi 731
Koordinatat 35° 58′ 47″ Veri

88° 40′ 3″ Perëndim

Atwood, Tennessee (Atwood, Tennessee) është një qytet në qarkun Carrollshtetit federal Tennessee, SHBA. Në Atwood, Tennessee jetojnë 938 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (1.9 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej (443 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Atwood, Tennessee – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale