Avram Iancu (Bihor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Avram Iancu
Komunë
Vendndodhja
Avram Iancu (Rumania)
Avram Iancu
Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 82.16 [1] km2
Kodi Postal 417035
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Ant, Avram Iancu, Tămaşda
Demografia
Popullsia 3373 [2] banorë
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Avram Iancu është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3373 banorësh dhe sipërfaqe 82.16 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Ant, Avram Iancu, Tămaşda.

Referenca

  1. ^ (Rumunisht)Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumunisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)