Avram Iancu (Bihor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avram Iancu
Komunë
Vendndodhja
Avram Iancu is located in Rumania
Avram Iancu
Avram Iancu

Koordinatat: 46°33′V 21°51′L / 46.550°V 21.850°L / 46.550; 21.850

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 82.16 [1] km2
Popullsia 3373 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417035
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Ant, Avram Iancu, Tămaşda
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Avram Iancu është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3373 banorësh dhe sipërfaqe 82.16 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Ant, Avram Iancu, Tămaşda.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)