Axl Rose

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Axl Rose (i lindur William Bruce Rose në datën 6 shkurt, 1962) është një muzikantë Amerikan, dhe është i famshëm për anëtarësimin e tij si këngëtar, të grupit hard rock Guns N' Roses. Ai lindi në Lafayette, Indiana ku takoi kitaristin ritmik i ardhshëm të Guns N' Roses, Izzy Stradlin. Ai mori vëndin e 64 në listën e revistës Rolling Stone, për këngëtarët më të madhë në histori.

Axl Rose
Informacione personale
Ditëlindja 6 shkurt 1962
Vendlindja Lafayette,Indiana,US
Kombësia Amerikan


Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]