Ayami Kojima

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ayami Kojima (小島 文美 Kojima Ayami) është një artiste japoneze. Ajo punon si dizajnere e personazheve në video lojëra dhe është e njohur për punën e saj në video lojën Castlevania. Ajo do të punojë në artin e paketimit për kopjet fizike të lojës Bloodstained: Ritual of the Night për ata që dhuruan 100 dollarë ose më shumë.[1] Ajo ka thënë se ajo "ofron vetëm një kohë të vogël" për projektin.[1] Loja është vendosur për një datë të lëshimit më 2019.

Video lojërat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b Porter, Matt (26 maj 2015). "Ayami Kojima Joins Bloodstained Kickstarter Backer Rewards". IGN (në anglisht). Arkivuar nga origjinali origjinali më 2015-05-26. Marrë më 2017-05-17.
  2. ^ a b c Bozon, Mark (18 janar 2007). "IGN: Castlevania: The Retrospective". IGN. Arkivuar nga origjinali origjinali më 2007-11-02. Marrë më 2010-03-03. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)