Bârlad

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bîrlad
Qytet
noform
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Vaslui
Kryetari i Bashkisë Constantin Constantinescu
Partia PSD
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15 km2
Popullsia 69.066 banorë
Të dhëna të tjera
Prefiksi +

Bârlad është qyteti i Rumunisë.