Bërsia e rrushit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Bërsia e rrushit është masa nga bluarja e rrushit të freskët, e fermentuar apo e pa fermentuar.[1]

P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.


Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJI PËR VERËRAT Në amëzën assembly-kosova.org Arkivuar 29 shtator 2007 tek Wayback Machine