Baena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baena
Komunë
noform
Casa del Monte, Baena
Stema_figura
Vendndodhja
Baena is located in Spanjë
Baena
Baena

Koordinatat: 37°37′10″V 4°19′34″P / 37.61944°V 4.32611°P / 37.61944; -4.32611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Córdoba
Qarku Campiña de Baena
Kryetari i Bashkisë María Jesús Serrano Jiménez
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 362.5 km2
Lartësia 405 m (m.n.d.)
Popullsia 20266 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14850
Prefiksi +34 (Spanja) + 957 (Córdoba)
Koordinatat 37° 37′ 10″ Veri

4° 19′ 34″ Perëndim

Faqja Zyrtare Town Hall


Baena është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campiña de Baena, të provincës Córdoba, në Andalusia. Baena ka 20266 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 362.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]