Baeza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baeza
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Baeza (Jaén).svg
Vendndodhja
Baeza is located in Spanjë
Baeza
Baeza

Koordinatat: 37°59′V 3°28′P / 37.983°V 3.467°P / 37.983; -3.467

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Jaén
Qarku La Loma
Kryetari i Bashkisë Leocadio Marín Rodríguez
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 194.3 km2
Lartësia 769 m (m.n.d.)
Popullsia 16253 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Baezanos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 23440
Faqja Zyrtare www.baeza.net


Baeza është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Loma, të provincës Jaén, në Andalusia. Baeza ka 16253 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 194.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]