Bailén

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bailén
Komunë
noform
Parish church of the Incarnation.
Stema_figura
Vendndodhja
Bailén is located in Spanjë
Bailén
Bailén

Koordinatat: 38°5′V 3°46′P / 38.083°V 3.767°P / 38.083; -3.767

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Jaén
Qarku Sierra Morena
Kryetari i Bashkisë Simona Villar García
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 117.6 km2
Lartësia 343 m (m.n.d.)
Popullsia 18785 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Bailenenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 23710
Faqja Zyrtare www.ayto-bailen.com


Bailén është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra Morena, të provincës Jaén, në Andalusia. Bailén ka 18785 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 117.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]