Winston Baldwin Spencer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Baldwin Spencer)
Jump to navigation Jump to search
Spenseri më 2004 para Komeve të Bashkuara

Winston Baldwin Spencer (Uinston Balduin Spenser 8 tetor 1948) është politikan i Antiguasë dhe Barbudasë. Spenser është kryeministër i vendit

Spenseri mori këtë ent më 24 mars 2004. Më parë, ai kishte udhëhequr partin Partin e Bashkimit Progresit drejt fitores në zgjedhjet parlamentare. Më 6 janar 2005 mori përsipër edhe entin e ministrisë së punëve të jashtme.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]