Balmaseda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balmaseda
Komunë
noform
Old bridge of Balmaseda
Stema_figuraBandera de Balmaseda.svg
Vendndodhja
Balmaseda is located in Spanjë
Balmaseda
Balmaseda

Koordinatat: 43°11′45″V 3°11′34″P / 43.19583°V 3.19278°P / 43.19583; -3.19278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Biscay
Qarku Enkarterri
Kryetari i Bashkisë Joseba Zorrilla Ibáñez
Partia EAJ-PNV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22,3 km2
Lartësia 146 m (m.n.d.)
Popullsia 7583 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1199
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48800
Koordinatat 43° 11′ 45″ Veri

3° 11′ 34″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.balmaseda.net

Balmaseda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Enkarterri, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Balmaseda ka 7583 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 22,3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]