Banesa e Vishe Barbullushit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banesa e Vishe Barbullushit
LlojiArkitekture
VendndodhjaShkodër, Shqipëri
Emri zyrtar: Monument i trashëgimisë kulturore
LlojiNën mbrojtje
KriteretI
Vendstrehim

BANESA E VISHE BARBULLUSHIT L."K.Përmetit"Rr.Oso Kuka,nr.6. (a. Nje dhome me tavan oktagonal me rozete rrethore te shkeputur e kende te gdhendura me dimensione 6x5.5 m B. Nje trapazan qe ne pjesen e siperme ka tre rombe, c. Nje sergjen dhe nje dere e gdhendur, d. Dy dollap te gdhendur, e. Pese dritare me kanate dyshe te gdhendura, f. Nje dere shkalle me motive popullore).


Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]