Barbate

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbate
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Barbate is located in Spanjë
Barbate
Barbate

Koordinatat: 36°11′V 5°55′P / 36.183°V 5.917°P / 36.183; -5.917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku La Janda
Kryetari i Bashkisë Rafael Quirós Cardenas (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 143.36 km2
Lartësia 14 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11160
Faqja Zyrtare barbate.es


Barbate është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Janda, të provincës Cádiz, në Andalusia. Barbate ka 22851 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 143.36 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]