Bargulum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Bargulum ishte një fshat dhe fortesë e fisit ilir të Parthinëve, vendndodhja e të cilit është ende e panjohur.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ The Cambridge Ancient History, Volume 8: Rome and the Mediterranean to 133 BC by A. E. Astin, ISBN 0-521-23448-4, 1990, page 92

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]