Barlovento, Santa Cruz de Tenerife

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barlovento, Santa Cruz de Tenerife
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Barlovento.svg
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Santa Cruz de Tenerife
Qarku La Palma
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.55[1] km2
Lartësia 548 m (m.n.d.)
Popullsia 2363[2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal E-38726


Barlovento, Santa Cruz de Tenerife është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Palma, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. Barlovento, Santa Cruz de Tenerife ka 2363[2] banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 43.55[1] km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b "SUPERFICIE, PERÍMETRO Y ALTITUD DE LOS MUNICIPIOS DE CANARIAS" (në spanjisht). Instituto Canario de Estadística (ISTAC). Arkivuar nga origjinali origjinali më 4 dhjetor 2012. Marrë më 29 shkurt 2016.
  2. ^ a b "Población en Canarias. La Palma. 1-1-2009" (në spanjisht). Instituto Canario de Estadística (ISTAC). Arkivuar nga origjinali origjinali më 13 nëntor 2010. Marrë më 29 shkurt 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Koordinatat: 28°49′0″V 17°48′0″P / 28.81667°V 17.80000°P / 28.81667; -17.80000