Basauri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Basauri
Qytet
Flamuri_figura
Vendndodhja
Basauri is located in Spanjë
Basauri
Basauri

Koordinatat: 43°14′12″V 2°53′24″P / 43.23667°V 2.89000°P / 43.23667; -2.89000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Biscay
Qarku Greater Bilbao
Kryetari i Bashkisë Andoni Busquet Elorrieta
Partia PNV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.01 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48970
Prefiksi +34 94
Koordinatat 43° 14′ 12″ Veri

2° 53′ 24″ Perëndim


Basauri është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Greater Bilbao, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Basauri ka 42971 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.01 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Basauri – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale