Jump to content

Baskin-Robbins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Baskin-Robbins seri dyqan akullore Burt Baskin dhe Irv Robbins prodhuar për akullore, e themeluar në vitin 1953, mbulon mjedisore, globale Glendale, Kaliforni. Kompania ka 5800, është një qarqet profesionale të akullore në botë është bërë në 2.800 degë në SHBA atë. Baskin-Robbins shpërndarjes akullore në më shumë se 30 vende të botës. Kompania me seli në Canton, Massachusetts.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]