Batăr

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Batăr
Komunë
Vendndodhja
Batăr is located in Rumania
Batăr
Batăr

Koordinatat: 46°41′V 21°49′L / 46.683°V 21.817°L / 46.683; 21.817

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 126.94 [1] km2
Popullsia 5173 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417045
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Arpăşel, Batăr, Talpoş, Tăut
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Batăr është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 5173 banorësh dhe sipërfaqe 126.94 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Arpăşel, Batăr, Talpoş, Tăut.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)