Bedrich Smetana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Bedrich Smetana kompozitor, dirigjent dhe pianist Çek. Ka lindur më 2 mars 1824 në Litomyšl dhe vdiq më 12 maj 1884 në Pragë.