Being as an Ocean

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Being as an Ocean
Background information
OrigjinaShtetet e Bashkuara të Amerikës Alpine, California
ZhanretPost Hardcore, Melodic hardocre
Vitet aktik2011 - sot
LabeliinVogue
Antar/ëtJoel Quartuccio
Tyler Ross
Michael McGough
Ralph Seca
Connor Denis
Anëtarët e kaluarShad Hamawe
Jacob Brest
WebsiteBeing as an Ocean (Facebook)

Being as an Ocean është një grup muzikor nga AlpineCaliforniaShBA. Deri tani, grupi publikoi tretë albume të cilat nganjëherë kanë qenë të përfaqësuar në toplista. Grupi përbëhet nga Joel Quartuccio (Këngëtar), Tyler Ross (Kitara, Këngëtar), Michael McGough (Kitara, Këngëtar), Ralph Seca (E-Bas) dhe Connor Denis (Drums).

Discography[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Hollësitë e albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista[1] Shitjet
US AU UK DE
2012 Dear G-d inVogue Records n.A.
2014 How We Both Wondrously Perish 57 5.000+[2]
2015 Being as an Ocean 56 3.000+[3]
2017 Waiting for Morning to Come Independent
2019 Proxy: An A.N.I.M.O. Story
"—" denotes that the record didn't chart.

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Top Lista: US Arkivuar 22 nëntor 2015 tek Wayback Machine – DE Arkivuar 12 korrik 2015 tek Wayback Machine
  2. ^ Metal Insider: Metal By Numbers 5/14: Nothing That Magic About This Week
  3. ^ Metal Insider: Metal By Numbers 7/8: July Burns Red