Being as an Ocean

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Being as an Ocean
Being as an Ocean Joel Quartuccio Vocals.JPG
Këngëtar Joel Quartuccio en Trier, Gjermania (2014).
Informacione
PrejardhjaFlag of the United States.svg Alpine, California
ZhanriPost Hardcore, Melodic hardocre
LabelinVogue
Vite aktiv2011 - sot
Anëtarët
Joel Quartuccio
Tyler Ross
Michael McGough
Ralph Seca
Connor Denis
Ish-anëtarët
Shad Hamawe
Jacob Brest
Webfaqja
Being as an Ocean (Facebook)

Being as an Ocean është një grup muzikor nga AlpineCaliforniaShBA. Deri tani, grupi publikoi tretë albume të cilat nganjëherë kanë qenë të përfaqësuar në toplista. Grupi përbëhet nga Joel Quartuccio (Këngëtar), Tyler Ross (Kitara, Këngëtar), Michael McGough (Kitara, Këngëtar), Ralph Seca (E-Bas) dhe Connor Denis (Drums).

Discography[redakto | përpunoni burim]

Viti Hollësitë e albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista[1] Shitjet
US AU UK DE
2012 Dear G-d inVogue Records n.A.
2014 How We Both Wondrously Perish 57 5.000+[2]
2015 Being as an Ocean 56 3.000+[3]
"—" denotes that the record didn't chart.

Weblinks[redakto | përpunoni burim]

Referimet[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Top Lista: USDE Archived 12 July 2015[Date mismatch] at the Wayback Machine.
  2. ^ Metal Insider: Metal By Numbers 5/14: Nothing That Magic About This Week
  3. ^ Metal Insider: Metal By Numbers 7/8: July Burns Red