Bekim Dashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Bekim Dashi hendbollist shqiptar nga Kosova.

Bekimi në sezonin 2005/2006 ka luajtur si portier për KH Besa Famiglia nga Peja dhe nga Federata e Kosovës është shpallur laureat i Kurorës së hendbollistit më të mirë në Kosovë për vitin 2006.