Belgium, Illinois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belgium, Illinois
fshat
Vendndodhja
Belgium, Illinois is located in SHBA
Belgium, Illinois
Belgium, Illinois

Koordinatat: 40°3′41″V 87°38′17″P / 40.06139°V 87.63806°P / 40.06139; -87.63806

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Illinois
Qarku Vermilion
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 199 m (m.n.d.)
Popullsia 466 banorë (2000)
Dendësia 423.6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 61883
Prefiksi 217
Koordinatat 40° 3′ 41″ Veri

87° 38′ 17″ Perëndim

Belgium, Illinois është një fshat në qarkun Vermilionshtetit federal Illinois, SHBA. Në Belgium, Illinois jetojnë 466 banorë (2000), dhe dendësia e popullisë është 423.6 banor/km2 (1109.5 banorë/sq mi). Fshati ka një sipërfaqe prej (0.43 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 199 m (653 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Belgium, Illinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale