Benalup-Casas Viejas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benalup-Casas Viejas
Komunë
Stema_figuraFlag of Benalup Casas Viejas Spain.svg
Vendndodhja
Benalup-Casas Viejas is located in Spanjë
Benalup-Casas Viejas
Benalup-Casas Viejas

Koordinatat: 36°20′V 5°48′P / 36.333°V 5.800°P / 36.333; -5.800

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku La Janda
Kryetari i Bashkisë Francisco González Cabaña
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 60.7 km2
Lartësia 112 m (m.n.d.)
Popullsia 7183 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benalupenses
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare benalupcasasviejas.es


Benalup-Casas Viejas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Janda, të provincës Cádiz, në Andalusia. Benalup-Casas Viejas ka 7183 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 60.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]