Benaocaz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benaocaz
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Benaocaz is located in Spanjë
Benaocaz
Benaocaz

Koordinatat: 36°42′V 5°25′P / 36.700°V 5.417°P / 36.700; -5.417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku Sierra de Cádiz
Kryetari i Bashkisë Juan María Mangana Macías (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 69.39 km2
Lartësia 793 m (m.n.d.)
Popullsia 745 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benaocaceño, ña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11612
Faqja Zyrtare benaocaz.es


Benaocaz është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra de Cádiz, të provincës Cádiz, në Andalusia. Benaocaz ka 745 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 69.39 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]