Benny Hill

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Benny Hill
190px
Benny HillBenny Hill Show
Emri:Alfred Hawthorn Hill
Ditëlindja:21 janar 1924
Vendlindja:Flag of England.svg Southampton
Ditëvdekja:20 prill 1992
Vendvdekja:Flag of England.svg Teddington
Mediumi:Televizion
Nacionaliteti:Anglez
Webfaqja
IMDb: Benny Hill

Benny Hill (lindur si Alfred Hawthorn Hill) lindi më 21 janar 1924Southampton; vdiq më 20 prill 1992Teddington. Ka qenë një aktor, komedian dhe këngëtar britanik.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.