Beratón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Beratón (Soria) Mapa.svg
Beratón, Soria, España, 2016-01-02, DD 05.JPG

Beratón është një bashki në provincën e Soria-s, Castile dhe Leon, në Spanjë.