Bernex, Zvicër

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bernex
Komunë
noform
Ndërtesa e bashkisë
Stema_figura
Emblema
Vendndodhja
Bernex is located in Zvicra
Bernex
Bernex

Koordinatat: 46°10′V 06°04′L / 46.167°V 6.067°L / 46.167; 6.067

Administrimi
Shteti Flamuri Zvicra
Kantoni Genève
Kryetari i Bashkisë Cyril Huguenin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12,95 km2
Popullsia 10,098 banorë (31 dhjetor 2015)
Dendësia 780 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 1233
Faqja Zyrtare www.bernex.ch

Bernex është komunëkantonin GenèveZvicër.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bernex, Switzerland – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale