Berriz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berriz
Komunë
Stema_figuraBerriz bandera.png
Vendndodhja
Berriz is located in Spanjë
Berriz
Berriz

Koordinatat: 43°10′33″V 2°24′32″P / 43.17583°V 2.40889°P / 43.17583; -2.40889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Biscay
Qarku Durangaldea
Kryetari i Bashkisë Jose Jabier Azpitarte Ariño
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.07 km2
Lartësia 192 m (m.n.d.)
Popullsia 4888 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Berritzarra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48240
Koordinatat 43° 10′ 33″ Veri

2° 24′ 32″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.berriz.org


Berriz është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Durangaldea, të provincës Biscay, në Komunitetin Baskia. Berriz ka 4888 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30.07 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]