Besa Foundation München

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Është fondacion i formuar nga Biznesmen Shqiptar ne Republikën Bayern me seli ne München qe nga viti 2010. Ky fondacion është themeluar me qellim ndihme personave te ndyshëm te komunitet shqiptar ne diaspore dhe personave ne gjendje te keqe financiare ne atedhe pa ber dallime nga regjionet shqiptare.

Bën financim te operacioneve te ndryshme për pacient neper klinika ne vendlindje dhe ne diaspore, ndërtim shtëpish, organizime me karakter gjithëkombëtar etj.

Platforma e Besa Foundation shfrytëzohet nga anëtaret e saje me qellim bashkëpunimi sa me te frytshëm mes vete, ne mënyre qe biznesi shqiptar ne Bayern te jete sa me i lidhur dhe i suksesshëm.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • www.besafoundation.de