Biên Hòa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Biên Hòa
Popullsia
 • Gjithsej800'000
Faqja zyrtareFaqja zyrtare

Bien Hoa (Biên Hòa)është kryeqyteti i provincës së Dong Nai, rajoni e Dong Nam Bo, Vietnami. Ky qytet ka mbi 800.000 banorë në një sipërfaqe prej 268 km² dhe kështu është qyteti më i madh në Bien Hoa. Aeroporte Bien Hoa: (vietnamsht: Sân bay Biên Hòa) është aeroporti ndërkombëtar i qytetit vietnamez Bien Hoa.