Bien Hoa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Bien Hoa
Qendra e qytetit
Statistika
Popullsia
-dendësia
800'000 banorë
3030 banorë për km² banorë/km²
Sipërfaqja 268 km² prej të cilave km²
Administrata
Shteti Vietnami
Qarku Dong Nam Bo
Adresa e kuvendit
Kodi postal
Prefiksi telefonik +84511
Faqe zyrtare Faqja zyrtare
Politika
Kryetar
Partia udhëheqëse


Bien Hoa (Biên Hòa)është kryeqyteti i provincës së Dong Nai, rajoni e Dong Nam Bo, Vietnami. Ky qytet ka mbi 800.000 banorë në një sipërfaqe prej 268 km² dhe kështu është qyteti më i madh në Bien Hoa. Aeroporte Bien Hoa: (vietnamsht: Sân bay Biên Hòa) është aeroporti ndërkombëtar i qytetit vietnamez Bien Hoa.