Big Flow Music

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

BFM (shkurtim për Big Flow Music) është një grup meksikan hip hop nga Uriangato, GTO. Janë të parët për të vënë "trap" e zhanrit në Meksikë, janë konsideruar si më të mirët meksikan dhe pionierë trap, ata janë gjithashtu zhanër gangsta rap. BFM është grupi më esprit dhe ata kanë arritur të jenë në nivelin e Cartel de Santa.

Anëtarët e grupit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • JL
  • Giorgin
  • Achas Lokote
  • MC Rap

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Big Flow Music (2016)
  • Entre El Peligro & La Muerte (2017)