Biharia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Biharia
Komunë
Vendndodhja
Biharia is located in Rumania
Biharia
Biharia

Koordinatat: 47°9′V 21°55′L / 47.150°V 21.917°L / 47.150; 21.917

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 109.26 [1] km2
Popullsia 3872 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417050
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Biharia e Cauaceu
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Biharia është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3872 banorësh dhe sipërfaqe 109.26 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Biharia e Cauaceu.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)