Bilbao

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bilbao
Bilbo (baskisht)
Clockwise from top: Panorama from mount Artxanda, Church of San Antón, Bilbao Guggenheim Museum, a fosterito, and the Euskalduna Palace
Clockwise from top: Panorama from mount Artxanda, Church of San Antón, Bilbao Guggenheim Museum, a fosterito, and the Euskalduna Palace
Flamuri i Bilbao
Stema zyrtare e Bilbao
Popullsia
 • Gjithsej348.574[1]
Emri i banorëveanglisht: Bilbaine
Faqja zyrtarewww.bilbao.net

Bilbao është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Greater Bilbao, të provincës Biscay, në Komunitetin Baskia. Bilbao ka 348,574[1] banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 41.5 km2.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b "Tabla158" (në spanjisht). Ine.es. Arkivuar nga origjinali më 3 prill 2015. Marrë më 2014-06-26. Gabim referencash: Invalid <ref> tag; name "Tabla158" defined multiple times with different content

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]