Billerica, Massachusetts

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Billerica, Massachusetts
Anglisht : Billerica, Massachusetts
qytet
noform
Billerica Public Library
Vendndodhja
Billerica, Massachusetts is located in SHBA
Billerica, Massachusetts
Billerica, Massachusetts

Koordinatat: 42°33′30″V 71°16′10″P / 42.55833°V 71.26944°P / 42.55833; -71.26944

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Massachusetts
Qarku Middlesex
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 68.3 km2
 •  tokësore 67.1 km2
 •  ujore 1.3 km2
Lartësia 76 m (m.n.d.)
Popullsia 40243 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Themelimi 1652
Zona Kohore Eastern-5
Verore Eastern-4
Kodi Postal 01821 (Billerica), 01862 (North Billerica)
Prefiksi 351 / 978
Koordinatat 42° 33′ 30″ Veri

71° 16′ 10″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.town.billerica.ma.us

Billerica, Massachusetts (Billerica, Massachusetts) është një qytet në qarkun Middlesexshtetit federal Massachusetts, SHBA. Në Billerica, Massachusetts jetojnë 40243 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej 68.3 km2 (26.4 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 76 m (250 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Billerica, Massachusetts – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale