Billy Nelson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Billy Nelson (1903–1973) ishte aktorë amerikanë i cili ka luajtur mbi 80 filma dhe programe televizive. Ai lindi në New York City dhe bëri shfaqjen e tij të parë në filmin komedie me Hal Roach më 1933. Nelsoni ka luajtur në pesë role të ndryshme si banditë.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 1935 : Look Up and Laugh
 • 1942 : I Live on Danger
 • 1942 : Wrecking Crew
 • 1943 : Minesweeper
 • 1944 : Waterfront
 • 1944 : Gambler's Choice
 • 1945 : High Powered
 • 1949 : Search for Danger
 • 1951 : Drums in the Deep South
 • 1954 : Stamp Day for Superman
 • 1957 : 12 Angry Men
 • 1961 : Pocketful of Miracles