Biofizika

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Biofizika është disipline intermediale e cila për objekt studimi ka materien e gjallë dhe merret me studimin e fenomeneve biologjike duke i sqaruar ato me ligjet e fizikës.