Bitumi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Bitumi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Bitumi është një minerat natyror.

Bitumi natyror nxirret nga miniera e Selenicës.

Perdoret per shtrimin e rrugeve dhe izolimin e tarracave te banesave.