Bob Hoskins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bob Hoskins
Bob hoskins filming ruby blue cropped.jpg
Informacione personale
Ditëlindja 26 tetor, 1942
Vendlindja Bury St Edmunds, West Suffolk, England, U.K.
Ditëvdekja 29 prill, 2014
Vendvdekja London, England, U.K.
Bashkëshort(ja) Jane Livesey
(1967–1978; 4 children; divorced)
Linda Banwell
(1982–2014; his death)

Bob Hoskins lindi më 26 tetor, 1942Bury St Edmunds, West Suffolk si Robert William Hoskins dhe vdiq më 29 prill, 2014London, England. Ishte një aktor dhe komedian.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bob Hoskins – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.