Boianu Mare

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Boianu Mare
Komunë
Vendndodhja
Boianu Mare is located in Rumania
Boianu Mare
Boianu Mare

Koordinatat: 47°22′V 22°33′L / 47.367°V 22.550°L / 47.367; 22.550

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41.33 [1] km2
Popullsia 1404 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417060
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Boianu Mare, Corboaia, Huta, Păgaia, Rugea
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Boianu Mare është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 1404 banorësh dhe sipërfaqe 41.33 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Boianu Mare, Corboaia, Huta, Păgaia, Rugea.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)