Bojan Saviq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Bojan Savić aktivstë serbë, serbë nga Serbia.

Bojan Savić është I ashtuquajturi Kryetar i Kuvendit Komunal të Shtërpcës (2009) dhe nga Lëvizja Vetvendosje është akuzuar për veprimtari ilegale në Kosovë. Lëvizja thirret në bazë të nenit 198 dhe 199 të KPPK-së.[1]

Burimi i të dhënave[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Amza : vetevendosje.org dokumenti PROKURORISË PUBLIKE TË QARKUT