Bojkka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bojkka
Bojkka ne Tiranë 2014

Informacione
EmriKlajdi Koçi
Pseudonim(e)Bojkka
Saçe
Lindja20 prill 1992
PrejardhjaShqipëria Shqipëria, Tiranë
ZhanriHip hop
rap
LabelLogiktek records
Vite aktiv2010 - 2012
Bashkëpunim(e) meLil Smok, DJ Genci
Ac-I, G.o.B


Klajdi koçi Bojkka lindi më 20 prill, 1992 në Tiranë Shqiperi, është një reper shqiptar ish anëtar i grupit G.O.B[lidhje e thyer].

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Bojkka i njohur dhe si Saçe lindi me 20 prill te 1992 ne Tiranë. Bojkka u rrit ne lagjen Ali Demi ne Tiranë. Ne 2008 Bojkka u nis per itali ne Milano per një jetë ma te mirë dhe mbas shkoj ne Piacenza ku u njoh me Ac-I dhe me Lil Smok edhe krijuan grupin e tyrve G.O.B[lidhje e thyer] . Ne korrik te 2011 Bojkka ngeli i plagosur ne gjendje të rendë me arm prerje nga një grup rival. Ne janar te 2012 Bojkka u rykthy ne Tiranë.