Bold Pilot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Bold Pilot (21 prill 1993 – 30 prill 2015) është një kalë turk i garave. Ai ishte kali i Persian Bold dhe ishte në pronësi nga Özdemir Atman. Ai fitoi tetë prej nëntë garave përfshirë garën Gazi Derby. Ai vrapoi për një kohë prej 2.26.22 në Gazi Derby 1996. Ai fitoi 16 prej 21 garave [1] Bold Pilot vdiq më 30 prill 2015 në Stamboll.[2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]