Jump to content

Bolivar, New York

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bolivar, New York
Bolivar, New York
qytet
Wine Celler, Pleasant Valley, N.Y.
Wine Celler, Pleasant Valley, N.Y.
Popullsia
 • Gjithsej2.189
Faqja zyrtarewww.townofbolivar.com

Bolivar, New York (Bolivar, New York) është një qytet në qarkun Alleganyshtetit federal New York, SHBA. Në Bolivar, New York jetojnë 2189 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 23.6 banor/km2. Qyteti ka një sipërfaqe prej 92.91 km2 .

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bolivar, New York – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale