Boom bap

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Boom bap është një stil prodhimi në muzikën hip-hop. Termi "bum bap" është onomatopoeia për tingujt daulle që shquhen në hip hopin e Lindjes së Bregut të 90-të. Stili është i famshëm për daulle e saj të fuqishme të basit dhe daulleve të kapëseve. Ky artikull muzikor / kulturë hip hop është një cung. Ju mund të ndihmoni Wikipedia duke e zgjeruar atë.