Bornos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bornos
Komunë
Stema_figuraFlag of Bornos Spain.svg
Vendndodhja
Bornos is located in Spanjë
Bornos
Bornos

Koordinatat: 36°49′V 5°44′P / 36.817°V 5.733°P / 36.817; -5.733

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku Sierra de Cádiz
Kryetari i Bashkisë Fernando García Navarro (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 54.31 km2
Lartësia 182 m (m.n.d.)
Popullsia 8123 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Bornicho
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11640
Faqja Zyrtare bornos.es


Bornos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra de Cádiz, të provincës Cádiz, në Andalusia. Bornos ka 8123 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 54.31 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]