Borod (Romania)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Borod
Komunë
Vendndodhja
Borod is located in Rumania
Borod
Borod

Koordinatat: 46°57′V 22°38′L / 46.950°V 22.633°L / 46.950; 22.633

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 105.62 [1] km2
Popullsia 4048 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417065
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Borod, Borozel, Cetea, Corniţel, Serani, Valea Mare de Criş
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Borod është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 4048 banorësh dhe sipërfaqe 105.62 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Borod, Borozel, Cetea, Corniţel, Serani, Valea Mare de Criş.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)